Drezdene lankėsi keliautoja Simona. Jos parvežti įspūdžiai iš Kalėdinės mugės:
Šventos Kalėdos viena didžiausių švenčių metuose, o kur galima stipriau pajausti jų dvasią, jei ne Kalėdinių mugių gimtinėje – Vokietijoje?
Šventos Kalėdos viena didžiausių švenčių metuose, o kur galima stipriau pajausti jų dvasią, jei ne Kalėdinių mugių gimtinėje – Vokietijoje?
Kelionės kryptimi pasirinkome Drezdeną, kadangi šiame mieste Kalėdinių mugių idėja kilo dar viduramžiais ir buvo labai smalsu pamatyti nusistovėjusias tradicijas. Apie du milijonus lankytojų kasmet pritraukianti „Striezelmarkt“ mugė šiais metais prasidėjo lapkričio 26 dieną ir vyks iki pat gruodžio 24 dienos. Mes iškeliavome nesulaukę šalčių, gruodžio 4 dieną, kadangi, renginiams vykstant lauke, bijojome susirgti ir apsunkinti sau kelionę.
Vykome ECOLINES autobusu ir, važiuodami į pasirinktą miestą, pakeliui galėjome pamatyti ir kitus miestus, besiruošiančius Šventoms Kalėdoms.
Drezdene buvome jau šeštadienio rytą. Išlipome centrinėje miesto stotyje ir toli šventinės nuotaikos ieškoti nereikėjo – kadangi Kalėdinė mugė vyko nuo 10 valandos ryto iki 9 valandos vakaro ir net vienuolikoje aikščių, mus pasitiko netoli stoties esanti „Prager Straße Christmas Market“, kurioje šurmuliuojantys žmonės norom ar nenorom įtraukia į linksmybių sūkurį.
Pirmas vaizdas pamačius Kalėdinį miestelį atėmė žadą. Maži mediniai nameliai papuošti kalėdine atributika, visi originalūs, išdailinti pagal kiekviename kioskelyje pardavinėjamas prekes. Daug žibintų, švieselių, papuoštų eglių, iš bačkų pagamintų stalelių, masyvios kalėdinės dekoracijos, skambanti muzika. Negana to, visur tiek daug žmonių, jog net sunku praeiti. Tai ir pavadinčiau tikrąja Kalėdine dvasia, net jei ir nebuvo sniego.
Lankantis kituose mugės turgeliuose susidūrėme su taip pat kruopščiai ir dailiai papuoštais nameliais, tačiau pastebėjome, jog kiekviena aikštė papuošta skirtinga tematika. Šventinis švieselių spindesys ir turgelius supantis barokinis Drezdeno miestas buvo bendras bruožas, tačiau kiekvienas iš 11 turgelių buvo savaip unikalus: viename nameliai mediniai ir kaišyti eglės šakomis, kitame – baltos palapinės smailėjančiais stogais, apšviestos mėlynomis ir geltonomis lemputėmis, trečiame – viduramžių tematikos palapinės su atitinkamomis dekoracijomis.
Visose mugės vietose buvo galima įsigyti panašias prekes: kalėdines dekoracijas, įvairius rankdarbius, kaip telefono dėklai, apyrankės, mediniai žaisliukai ar statulėlės, naminius sausainius, kalėdinio Drezdeno pyrago ir kitus konditerijos gaminius, kepintus kaštainius ir migdolus su įvairiausiais užpilais, keptus obuolius, Vokietijoje populiarias riebias dešreles su keptais grybais, karšto raudono ar obuolių vyno, įvairių regionų tradicinių patiekalų. Ši šventė neleidžia ne tik nukreipti dėmesį kažkur kitur nuo prekystalių, tačiau ir nepalieka savo lankytojų alkanų ar ištroškusių. Ši šventė skirta visai šeimai, tad ir mažieji, kurie nebuvo taip susidomėję prekių pasiūla, turėjo užsiėmimų. Čia jų laukė gausybė karuselių ir vaidinimų. Dar vienas gražus pasiūlymas mugės lankytojams – nuotraukų kioskeliai, kur įmetus 2 eurus, galima pasidaryti keturių nuotraukų koliažą kalėdine tematika.
Renginį praturtino ir individualūs gatvės pasirodymai, kurie neįėjo į renginio programą: netoliese Karalių rezidentinės pilies sutikome merginą, kuri grojant muzikai šoko su šviečiančiais sportiniais sukamaisiais lankais, „Schlossplatz“ aikštėje jauni žmonės šoko pagal gyvai atliekamą fortepionisto muziką, gatvės dailininkai purškiamaisiais dažais kūrė futuristinius paveikslus ir grojo keletas muzikantų, kurie praskaidrino visiems praeiviams nuotaikas.
Labiausiai nustebinęs dalykas buvo žmonių kiekis, kuris abi dienas buvo didžiulis. Nuo pat ryto iki vėlaus vakaro. Negana to, sekmadienio rytą žmonės nevengė tradicinio karšto vyno, tačiau saikingai ir kultūringai jį vartodami nepatraukė aplinkinių dėmesio, tiesiog susitikę su artimais draugais bendravo mėgaudamiesi Kalėdinio laikotarpio siūlomais malonumais.
Aplankius mugę nepraleidome progos paragauti taip išgirtų keptų migdolų. Jų skonių įvairovė privertė pasukti galvą, ką rinktis, kadangi norėjosi paragauti visų. Už 3 eurus įsigijome pakelį tradicinio skanėsto ir likome sužavėti. Nusipirkome ir karšto obuolių vyno, kuris čia gaminamas pagal senus tradicinius receptus. Puodelis vyno kainavo 4 eurus, tačiau prieš spėjant pagalvoti, jog kaina labai didelė, nuraminsiu – vynas pilstomas į specialius stiklinius puodelius, pagamintus šių metų Drezdeno kalėdinei mugei ir norint susigrąžinti pusę pirkinio kainos, reikia grąžinti prekeiviui puodelį, tačiau jį galima pasilikti kaip suvenyrą.
Eidami iš vienos mugės aikštės į kitą, pamatėme ir spėjome susipažinti su miesto žymiąja architektūra ir kitomis lankytinomis vietomis.
Nustebinti itin puošnios aplinkos ir jaukios atmosferos, prisiragavę tradicinių Saksonijos skanėstų paraukėme stoties link, kurioje laukiant atvykstančio „ECOLINES“ autobuso dar spėjome pamatyti stoties kalėdinę eglę ir pasiklausyti ten vykusių pasirodymų: choro, o vėliau saksofonisto. Kuomet pasisėmėme kiek įmanoma daugiau įspūdžių, galėjome be sąžinės graužaties vykti namo.
This entry was posted in Kalėdinės mugės, Vokietija- Drezdenas
- kalėdinė mugė
- Kalėdinė mugė Drezdene
- Kalėdos
- kelionės autobusu į Vokietiją
- kelionės į Vokietiją
- mugė